×

* te pola są obowiązkowe

** dodanie strony www

szukaj

Jaki przenośnik ślimakowy wybrać?

Na przestrzeni lat stosowanie przenośników ślimakowych w oczyszczalniach ścieków komunalnych stało się coraz bardziej popularne z wielu powodów. Pełna obudowa przenośnika ślimakowego pomaga w rozwiązywaniu dwóch dużych problemów związanych z utrzymaniem czystości w oczyszczalni ścieków: rozlewania materiałów i kontroli zapachu. Innym powodem, dla którego wiele instalacji stosuje przenośniki ślimakowe, jest ich kompaktowa konstrukcja, która umożliwia zastosowanie ich w ciasnych i zatłoczonych obszarach oczyszczalni. Ponadto, ich zdolność do pracy z wieloma różnymi materiałami sprawia, że są one również dobrym wyborem.

Jedną z kwestii, nad którą zastanawia się wielu inżynierów i pracowników zakładów, jest pytanie: Czy wybrać przenośnik ślimakowy bezwałowy, czy wałowy. Odpowiedź na nie powinna być rozpatrywana dla każdej operacji, ponieważ oceniają one ich codzienne potrzeby.

oczyszczalnia

Dlaczego należy stosować przenośniki ślimakowe wałowe?

Wałowy przenośnik ślimakowy jest przenośnikiem ślimakowym, który ma stały wał, który przechodzi przez lot ślimaka. Pomaga to utrzymać lot z dna koryta. Zalety przenośnika ślimakowego wałowego:

Wady przenośnika ślimakowego wałowego:

Dlaczego należy stosować przenośniki ślimakowe bezwałowe?

Bezwałowy przenośnik ślimakowy posiada tylko spiralę lub spiralę bez wału środkowego. Następnie ślimak porusza się po wykładzinie wykonanej zazwyczaj z materiału polietylenowego o bardzo wysokiej masie cząsteczkowej. Jedynym miejscem połączenia w bezwałowym przenośniku ślimakowym jest koniec napędu przenośnika ślimakowego. Zalety przenośnika ślimakowego bezwałowego:

Wady przenośnika ślimakowego bezwałowego:

Przenośniki ślimakowe są standardowym wyposażeniem w oczyszczalniach ścieków zarówno w formie wałowej, jak i bezwałowej. Obie konstrukcje mają swoje plusy i minusy, a ostateczny wybór sprowadza się zazwyczaj do tego, jaki materiał jest transportowany za pomocą przenośnika ślimakowego i jakie są preferencje właściciela.


źródła:
http://www.pomkalisz.pl/przenosniki-slimakowe.html
s