×

* te pola są obowiązkowe

** dodanie strony www

szukaj

Jak wybrać dobre pasy transportowe?

Wybierając pasy transportowe do mocowania ładunku, należy wziąć pod uwagę rozmiar, ciężar, kształt ładunku oraz metody montażu, ograniczoną siłę roboczą, środowisko pracy i rodzaje ładunku. Należy wybrać odpowiednie pasy transportowe, które nie tylko utrzymają ładunek, ale również zapewnią możliwość wykonania właściwej metody podnoszenia. Jeżeli do załadunku jest potrzebnych wiele pasów, należy korzystać z jednego, standardowego rodzaju. Nie może on być narażony na wpływ środowiska lub ładunku. Niezależnie od akcesoriów lub zapadki, należy wziąć pod uwagę akcesoria pomocnicze i sprzęt do podnoszenia.

Jakie rodzaje pasów transportowych wyróżniamy? Oto kilka z nich, które cieszą się największą popularnością:

pas transportowy

Kiedy zaczyna się podnoszenie, ważne jest prawidłowe użycie pasa transportowego w pionie, włącznie z jego montażem i podłączeniem w bezpieczny sposób. Nie można go zawiązywać ani skręcać. Miejsce zszywania liny nie może być umieszczone na haku lub urządzeniu dźwigowym. Natomiast powinno być umieszczone na pionowej części pasa. Ponadto należy zdjąć pas mocujący ładunek z haków i wszelkich blokad, aby zapobiec uszkodzeniu ładunku, bądź samego pasa. Ponadto dzięki temu zarówno przewóz, jak i przeładunek przebiegnie znacznie sprawniej.

Pasy transportowe, jak sama nazwa wskazuje, służą do mocowania towarów podczas transportu, przemieszczania, rozładunku i magazynowania. Mogą one zablokować przedmioty tak, aby nie spadły nawet w czasie długiej i wyboistej drogi. Jest to bezpieczny, niezawodny, a także łatwy w obsłudze sposób ochrony przedmiotów przed uszkodzeniem. Jakie są inne zalety pasów transportowych? Poznaj najważniejsze z nich:

Pasy do mocowania ładunków mogą być obsługiwany przez jedną osobę. Poza tym pomagają pomieścić duże ładunki i ułatwiają ich rozładowywanie.

Pasy transportowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów, charakteryzujących się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych oraz długotrwałością.

Pasy do mocowania ładunków wystarczy zapiąć na hak lub porządnie zawiązać. Należy jedynie pamiętać o odpowiednim przełożeniu pasów, aby solidnie utrzymywały ładunek w miejscu.

Pasy do mocowania ładunków są rodzajem płaskiej taśmy wykonanej z materiałów włóknistych, punkt siły jest rozłożony tak, że nie uszkadza ładunku.

źródła:
http://kek-metal.pl/pasy-transportowe/
s